Suomijos naujoji atominė stringa

Problemos ryškėja tuo metu, kai branduolinės energetikos pramonė pradėjo kurti pažadėtus labiau saugius naujos kartos  branduolinius reaktorius, kurie išspręstų šiuo metu pasauliui labai svarbią CO2 emisijos mažinimo problemą. Areva kaltina suomius vėlavusius užsakyti reaktorių, savo ruožtu Suomijos atstovai kaltina Areva, nes ji  neatsakingai pasirinkusi subrangovus ir dėl to atsirado krūva problemų.

Kokios bebūtų vėlavimo priežastys, verslas stebi ir nuogąstauja  ar bus sutartu laiku pakankamai energijos ir ar bus galima vykdyti gamtosauginius įsipareigojimus.Areva praeitą savaitę pareiškė, kad nevykdys reaktoriaus užbaigimo darbų, kol nėra susitarta su suomiais dėl jų naujų sąmatinių pasiūlymų, bei modifikacijų. Taigi statyti atomines net suomiams nėra taip paprasta ar pigu.

Minima informacija labai aktuali ir Lietuvai, norinčiai turėti savo atominę elektrinę ir dabar laukiančiai labai rimtų konsultantų verdikto. Net Lietuvos Prezidentė ne visada yra nuosekli, kalbant apie lietuvišką AE. Aplankiusi Švediją pirmenybę teikia alternatyviajai energetikai, aplankiusi Lenkiją jau pritaria AE statybai, kalbant su danais vėl atsigręžia į atsinaujinančius energijos šaltinius, o aplankiusi Prancūziją vėl pirmenybę teikia branduolinei energetikai.