Atominiai berniukai

Amerikos Westinghause firma neoficialiai įvardijama, kaip labiausiai tikėtinas VAE strateginis investuotojas, tikrai galėtų turėti interesų Rytų Europoje, ypač jeigu jai pavyktų laimėti čekų, lenkų ir lietuvių projektus. Neseniai Druskininkuose vykusioje konferencijoje apie mažuosius branduolinius reaktorius Westinghause atstovai pristatė AP-1000 branduolinį reaktorių ir naują branduolinių jėgainių įrengimo koncepciją – kuo daugiau branduolinių jėgainių agregatų gaminti gamykloje (net 350 MW ir galingesnius reaktorius), taigi įrengti  tokio lygio gamyklą kur nors Rytų Europoje (pvz., Čekijoje) tikrai galėtų būti patraukli idėja.

Įdomi ir Prezidentūros pozicija. Prezidentė neseniai pareiškė, kad nenorėtų, kad sandoris su amerikiečiais pasibaigtų taip, kaip kad pasibaigė su Williams. Kas tai? Ar pagrįstos abejonės, kad „gerų, turtingų bei pelno nesiekiančių“ investuotojų nebūna, tiesiog nenoras susidėti su amerikiečiais, ar nepasitikėjimas tuo, ką daro Sekmokas (ar Kubilius).  

Belieka tikėti, kad sveikas protas ir sveika ekonominė logika laimės, o atominiai berniukai baigs rengti įvairias brangias studijas ir statyti virtualias branduolines jėgaines, švaistydami, deja, realius mūsų visų pinigus. Kojomis balsuojanti (migruojanti) Lietuva tai mato ir daro savo sprendimus…