Ekonomikos ministerijos viceministras ir ES energetikos darbo gupės narys Romas Švedas paskubėjo pranešti, kad Europos komisija birželio 17 dieną Briuselyje ketina pasirašyti memorandumą dėl Baltijos energetikos jungčių plano. „Mes pralaužėme tuos ledus – jokių politinių kliūčių nebėra. Toliau bus ruošiama paraiška Europos Komisijai ir šiais metais laivas jau turėtų ištirti kabelio Baltijos jūros dugnu trasą. Tai didelis žingsnis į priekį” papildė Energetikos ministras Arvydas Sekmokas.
Gegužės 25 dieną Vyriausybė planuoja svarstyti Leo LT stabdymo (reorganizavimo, kraipymo, išpirkimo ar dar kaip naujai vadinti) planą. Virgilijus Poderys, Leo LT prezidentas, taip pat užsiminė, kad baigiama modeliuoti schemos, pagal kurias gali būti tiekiama elektros energija iš Suomijos, Estijos, kurios, gali būti, užtektų patenkinti Lietuvos pramonės, bei gyventojų lūkesčius apsirūpinant energija, jeigu tuo pačiu veiktų didžiuma šalies elektrinių. V.Poderys taip pat užsiminė, kad Leo LT yra nudirbusi daug reikšmingų (suprask ir paslaptingų) darbų, tik kol kas apie juos negalima pranešti visuomenei ( taigi Leo LT dar negalima naikinti!).
Kita vertus, žiniasklaidoje pasirodo ir kitokios informacijos. Prancūzijos ekspertai, pamatę projektus, kurie yra padaryti ruošiantis statyti VAE, patarė visa tą „kaip nereikalingą makulatūrą kuo greičiau išmesti į šiukšlyną“ ir viską pradėti iš naujo. Kita gupė specialistų vėl rodo milžiniškas sumas, kurių reiktų, norint pereiti prie UCTE standartų ir siūlo likti ten kur esame.
Iš tiesų energetikos problemų yra ir kitose ES šalyse, tačiau ten galioja paprasta taisyklė – energetika ir verslas, bei vartotojai turi žinoti vieni kitų norus, galimybes ir kelius tas galimybes realizuoti. Ir be skaidrumo čia neapsieisi. Ir galimybių yra – bent jau minimalūs 4 milijardai litų Europos pagalbos!