Daugiausiai diskusijose kalbėjęs p. Sergejus Bojarkinas teigė, kad tiek Baltijskaja AE, tiek to paties tipo planuojama statyti AE Baltarusijoje yra visiškai saugios, atitinkančios trečios kartos reaktorių reikalavimus, ko negalima pasakyti dėl Lietuvos pasirinktų Hitachi reaktorių. Pranešėjas taip pat bandė įrodyti, kad visi derinimai atitinka tiek TATENA reikalavimus, tiek ir tarpvalstybinius santykius. Problema pagal jį yra tik viena – Lietuva nenori dalykiškai bendrauti šiuo svarbiu klausimu. Jis patikino, kad Baltiskoje AE pradės veikti 2016 m., o jos pagamintos elektros energijos savikaina bus 3 USD ct/kWh, atlikusią nuo Kaliningrado poreikių elektrą pirks Lenkija, Latvija ir Vokietija. Paklaustas dėl sinchronizacijos su ES vakarų valstybių sistema, S. Bojarkinas patikino, kad nematąs jokių problemų, jei visas regionas sinchronizuosis su kontinentinės ES energetine sistema, planuojama, kad Kaliningradas irgi pereis į tą sistemą. Kalbėtojas sudarė visažinio žmogaus įsūdį, todėl kažkas iš auditorijos net pajuokavo – jeigu mūsų Energetikos ministras turėtų tokią iškalbą – visi lietuviai jau seniai būtų sutikę atominę elektrinę statyti Gedimino kalne.
Kiek kitokį įspūdį paliko Rusijos Branduolinio saugos instituto pirmasis direktoriaus pavaduotojas Rafaelis Arutyunianas, kalbėjęs apie saugumo problemas – arogancijos ir demagogijos mišinys, kalbėjimo stilius, kuris jau gerokai primirštas Lietuvoje. Pagal pranešėją – visi mes neišmanėliai, nemokantys pasinaudoti tiek elementariomis žiniomis, tiek plačia informacija internete, kur nurodoma, kad branduolinė energija yra pati pati saugiausia, švariausia ir pigiausia.
Į disusiją buvo atvykę Seimo nariai Birutė Vėsaitė, Algimantas Dambrava ir Kazimieras Uoka, o prie durų laukė jaunimas su plakatais prieš „Rosatom“ planus mūsų regione.