Nors per pataruosius 5 metus pasaulyje pastatytos tik dvi atominės elektrinės, nors mokslo ir technologijų naujovės energetikos srityje jau leidžia pasigaminti elektros energiją pigiau, greičiau ir su mažesnėmis investicijomis, lyginant su atomine energetika, manau, kad Vyriausybės noras išsiaiškinti, ar verta statyti Lietuvoje atominę elektrinę yra tikrai logiškas. Inerciškas mūsų energetikų mąstymas, jų patirtis, dirbant tik su rusiškomis technologijomis, pritaikytomis didelėms teritorijoms su griežtu centralizuotu valdymu, vis dar padeda kurstyti viziją apie supervalstybę, tiekiančią elektrą pusei Europos ( juk turi prie Nemuno kitas išaušti rytas...)
Taigi po sutarties pasirašymo 2009 metų birželio 18 dieną, Konsorciumas, kurį sudaro tarptautinis investicijų bankas „N M Rothschild & Sons“, Šiaurės šalių – Baltijos investicijų bankas „Evli“, tarptautinė ekonominių konsultacijų bendrovė „NERA Economic Consulting“ ir Vokietijos techninių konsultacijų bendrovė „Fichtner“, už 5 milijonus litų (plius sėkmės premija – 7 mil. litų!) pradeda darbą ir pagal sutarties sąlygas teiks konsultavimo paslaugas, susijusias su naujos atominės elektrinės verslo plano ir finansavimo modelio parengimu, bei strateginės partnerystės analize. Numatyta, kad Konsorciumas taip pat teiks pagalbą derybose su galimais partneriais, potencialiais strateginiais investuotojais, bei konsultuos rengiant konkurso dokumentaciją, komercinius ir partnerystės susitarimus. Belieka tikėtis, kad parinktas Partneris-Konsorciumas bus sąžiningas, profesionalus, bei nepriklausomas.
Atvirai (tikėtina) elektros energijos rinkai pritaikyti brangiai kainuojančią atominę elektinę tikrai reikės nepaprasto profesionalumo. Beje Lietuva turi ir puikių profesionalumo pavyzdžių – prieškario valstietis taupydamas profesionaliai skaldė brangų švedišką degtuką į dvi dalis. Neduokdie kad ir būsimą brangią elektrą reikėtų skaldyti.