NuScale Power atstovas vienintelis jau konferencijoje įvardijo 45 MW galios reaktoriaus licencijavimo terminą – 2015 m. ir net siūlė jį užsisakyti. Visi kiti mažųjų branduolinių reaktorių vystytojai buvo žymiai atsargesni ir tikino, kad mažieji reaktoriai rinkoje pasirodys po 2020 m. Specialistų nuomone pirmasis komercinis mažasis reaktorius galėtų būti KAERI 100 MW Smart (Pietų Korėja) reaktorius, kuris rinkoje galėtų pasirodyti dar šį dešimtmetį.
Westinghouse Electric Company atstovai pasiūlė tiesiog dabar užsakyti jų gamybos AP1000 (1000 MW) reaktorių, kurį jie pasirengę įrengti Visagine. Papildomiems energijos poreikiams vėliau gali būti statomi ir mažesnės galios reaktoriai. Nors Lietuvoje oficialiai neatskleidžiama konkurso dėl atominio reaktoriaus statybos Visagine dalyvių, patys Westinghouse Electric Company atstovai neoficialiai prisipažino dalyvavę šiame konkurse.
Čekijos Branduolinių tyrimų instituto direktorius vystymui p. Josef Misak pareiškė, kad jėgainės su III+ klasės reaktoriumi įrengimas pradedant nuo jos planavimo, licencijavimo iki visiško jos paleidimo gali užtrukti nuo 13 iki 17 metų, todėl iš tiesų svarbiausia teisingai ir tiksliai nuspėti ne dabartinį energijos poreikius, o poreikius, kurie bus po 15 – 17 metų. Kaip yra skelbta spaudoje Čekijos Temelino atominės jėgainės plėtros projektas buvo sustabdytas mažiausiai metams, kai Vokietija nutarė pratęsti savo atominių elektinių darbą ir po 2020 metų, taigi elektros energijos trūkumo net po minėtos datos nesijaus, o čekai plėsdami jėgainę tikėjosi daug energijos eksportuoti į Vokietiją ir Austriją.
Čekijos atstovo nuomone mažiesiems branduoliniams reaktoriams neturėtų būti taikomi tokie patys standartai, kurie taikomi dabartinės kartos reaktoriams. Standartų peržiūrėjimas be abejo būtų ir lūžis kalbant apie mažųjų reaktorių licencijavimo procesus. Konferencijos mažoji sensacija buvo tai, kai paaiškėjo, kad mūsų kaimynai lenkai intensyviai tiria mažųjų reaktorių konstravimo aspektus ir net ragina Lietuvą prie to prisidėti.
Dauguma kalbintų konferencijoje dalyvavusių verslininkų pabrėžė, kad jiems energijos reikia dabar ir artimiausiais metais, o ne po 15 – 17 metų, todėl akivaizdus alternatyviosios energetikos vystymo stabdymas „vardan atominės“, o tai taip pat buvo analizuota ir pristatyta konferencijos pranešimuose, yra nepriimtinas.
Įdomu tai, kad Lietuvos Pramonininkų konfederacijos ir žurnalo „Energijos erdvė“ organizuotoje konferencijoje atsisakė dalyvauti Energetikos ministras bei šios institucijos atstovai, nors neseniai InterRAO organizuotoje konferencijoje dalyvavo in corpore, o ten, kaip žinia, ant Lietuvos žemėlapio buvo braižomos energetinės trasos, užtikrinančios Baltyjskaja AE energijos eksportą.