Trys atominės mažame ekonominiame regione! Taigi vyksta kažkokios lenktynės, nors nesimato kur ta po 2016 metų atsirasianti elektra bus naudojama – nesigirdi, kad šiame regione kas nors planuoja statyti stambius metalurgijos kompleksus, ar kitas gamyklas, gausiai naudojančias elektros energiją. Kita vertus vėjo energetikos atstovai vien Lietuvoje per 8 – 10 metų žada įrengti virš 1000 MW vėjo jėgainių, o šiluminininkai iki to paties laiko žada apie 80 proc. šilumos gaminti panaudojant biokurą ar kitus atsinaujinančios energetikos resursus.
Aiškėja ir kitų keistų dalykų. Neoficialiuose pokalbiuose, o kartais net per televiziją, energetikai užsimena, kad su tvirtai laikančia savo glėbyje IPS/UPS sistema Lietuvos atstovai yra pasirašę visas galimas sutartis, o dabar rusai jas rodo ES atstovams, įrodinėdami, kad Lietuva pati nori likti Rusijos prižiūrimoje, būk tai techniškai patikimiausioje energetinėje sistemoje. Tad planuojama BAE galėtų užtikrinti tą energetinę priklausomybę amžiams.
Teisybės dėlei reiktų priminti , kad LR Seimas yra priėmęs politinį sprendimą dėl sinchroninio darbo su UCTE sistema, deja vis dar niekam neužkliūva tas faktas , kad tarpsisteminei jungčiai su Lenkija keitiklių stotis planuojama Alytuje, o ne Ignalinoje.Tai rodo, kad mūsų energetikoje nieko naujo – valstybės reikalai į šalį, svarbu energetikų reikalai. Juridiškai užtektų tik vieno ministro prieštaravimo, kad energetikai viršija įgaliojimus. Tačiau tyla!
Ką galėtų reikšti tokios „atominės lenktynės“? Gali būti tik viena – spausti Lietuvą kuo greičiau statyti „savo” NAE, nes, jei jau nutarta (?!) likti IPS/UPS sistemoje, kam dar Rusijai leisti pinigus kitoms elektrinėms…