Prieš srovę

Wall Street Journal (WSJ) šių metų kovo 18 d. straipsnyje „Pigios gamtinės dujos stabdo JAV branduolinės energijos atsigavimą“ (angl. Cheap Natural Gas Unplugs U.S. Nuclear Power Revival)  rašo, jog degiųjų dujų gausa ir jų kainų kritimas labai smarkiai supurtė ir JAV atominių jėgainių statybos „renesansą“. Prieš kelis metus 15 JAV elektros energiją gaminančių kompanijų planavo statyti net 29 naujas branduolines jėgaines. Iš tų projektų šiandien beliko tik du projektai.  Sužlugdė jų planus ne silpna ekonomika  ir ne Fukushima branduolinė katastrofa,  o gausa pigių dujų. Jos suteikė progą jėgainių investuotojams pasirinkti alternatyvą, leidžiančią gaminti elektrą žymiai pigiau, be didelės finansinės rizikos ir neįtraukiant savo firmų į ilgalaikius finansinius ar technologinius pavojus.

JAV iki 2015 metų bus pastatytos 258 dujomis varomos kogeneracinės jėgainės.  WSJ rašo, jog dujinių  jėgainių pasirinkimas nulemtas žymiai greitesne, paprastesne ir keleriopai pigesne statyba, lyginant su branduolinių jėgainių statyba.  Remiantis JAV „Energijos Informacijos Administracijos“ informacija dujinių jėgainių statybai ir kurui  kiekvienai kilovato galiai reikia išleisti 978 USD, tuo tarpu branduolinės jegainės kaštai siekia net  5.329 USD/kW.  Be to, taip išvengiama rizika įsivelti į dabar net nežinomus ilgalaikius kaštus, galimus brangius branduolinių jėgainių sutrikimus ir pavojus ar problemas, susietas su branduolinių atliekų apsauga.

O šių metų kovo 29 d. agentūra Reuters paskelbė žinią apie vokiečių energetikos firmų pasitraukimą iš branduolinių jėgainių Jungtinėje Karalystėje statybos. 

© 2009-2024 NEFAS | Visos teisės saugomos. Sprendimas: gale.lt