O gal čia ne prognozavimo įžvalgumas? Gal ministras jau žino, kad Rusija žada didinti kainas? Gal jam kas iš prekiaujančių rusiška elektra ar dujomis apie tai pranešė? O gal šis kainų pokytis suplanuotas Vyriausybės kabinetuose ir ministras tik testuoja visuomenės reakciją į šį „saldainiuką“? Juk 1-2 centai atrodo smulkmena, retas pasilenktų juos nuo žemės pakelti. Tuo labiau tai atrodo smulkmena, kai už elektrą gyventojai moka 45 ct/kWh. Bet pažvelkime į šiuos centus iš kitos pusės- ne iš mokančių, o iš juos gaunančių.
Laikoma, kad elektros pabrangimas 1 centu Lietuvoje sugeneruoja vidutiniškai 100 milijonų litų per metus. Pavyzdžiui, jei visas 2009 metais suvartotas 9,16 TWh (TWh – tai toks skaičius su 12 nuliukų) elektros kiekis Lietuvoje būtų parduotas 1 ct brangiau, tai susidarytų 91,6 mln. litų, jei 2ct – 183,2 mln. litų. Kadangi didelių elektros suvartojimo pokyčių 2011 metais mūsų ekonomikoje nenumatoma, tai galime tikėtis, kad skaičiai kitais metais galėtų gautis panašūs.
Tuomet iškyla klausimas, kur pateks šie papildomi „1-2 centai“? Variantų yra begalė. Pavyzdžiui, jei šiuos energocentus kas nors “paaukotų” artėjantiems Seimo rinkimams, tai vienai iš 141 Seimo vietų tektų nuo 600 tūkstančių iki 1,3 mln litų. Kadangi visi šie pinigai būtų ne iš nežinia kur atkeliavę, o tų pačių Lietuvos rinkėjų sąžiningai uždirbti ir savanoriškai sunešti, tai gautųsi, kad už savo pinigus „demokratiškai“ išsirinktume Seimo narius, kurie, galima tikėtis, būtų 3 – 5 kartus „geresni“ lyginant su dabartiniais, nes būtent tiek kartų, oficialiais duomenimis remiantis, 2008 metų Seimo rinkimai buvo „pigesni“ – jie partijoms kainavo tik apie 33 mln.
Paaukokite vieną centą „energetikai“ …